Előadások

Robert Wilson

Oidipusz

Szophoklész: Oidipusz király című drámájának felhasználásával írta Robert Wilson

Change Performing Arts, Milánó, Olaszország és Nemzetközi közreműködők

Rendező: Robert Wilson

Olasz, angol, francia, német és görög nyelven magyar felirattal

1 óra 15 perc, szünet nélkül.

2020. április 8., 19:00 2020. április 9., 19:00
NSZ
Nagyszínpad

Ivor Martinić

Istenek alkonya 16

Szlovén Nemzeti Színház, Maribor, Szlovénia

Rendező: Dalibor Matanić

Szlovén nyelven magyar és angol felirattal

1 óra 40 perc, szünet nélkül.

2020. április 14., 19:00
NSZ
Nagyszínpad

Thanaszisz Alevrasz versei alapján

Ámor

Attis Színház, Athén, Görögország

Rendező: Theodórosz Terzopulosz

Görög nyelven magyar és angol felirattal

55 perc, szünet nélkül.

2020. április 15., 19:00 2020. április 16., 19:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

Omar Fetmouche

Bravó a művésznek

Théâtre SINDJAB de Bordj-Ménaiel, Algéria

Rendező: Omar Fetmouche

Algériai arab nyelven magyar felirattal

1 óra 10 perc, szünet nélkül.

2020. április 16., 20:00
KA
Kaszás Attila Terem

Bells & Spells

BELLS & SPELLS produkció, Párizs, Franciaország  

Rendező: VICTORIA THIERRÉE CHAPLIN

Szöveg nélkül

1 óra 10 perc, szünet nélkül.

2020. április 17., 19:00
NSZ
Nagyszínpad

Valère Novarina

Képzeletbeli állat

L’Union des contraires produkció, Párizs, Franciaország

Rendező: Valère Novarina

Francia nyelven magyar szinkrontolmácsolással

2 óra 30 perc, szünet nélkül.

2020. április 18., 19:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

Fjodor M. Dosztojevszkij regénye nyomán

Bűn és bűnhődés 16

Schauspielhaus Dresden, Drezda, Németország

Rendező: Sebastian Hartmann

Német nyelven magyar szinkrontolmácsolással

1 óra 50 perc, szünet nélkül.

2020. április 19., 19:00
NSZ
Nagyszínpad

Giambattista Basile műve alapján

Mesék meséje

TKM Théâtre Kléber-Méleau, Renens, Svájc

Rendező: Omar Porras

Francia nyelven magyar felirattal

2 óra, szünet nélkül.

2020. április 20., 19:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

ROCCO ÉS FIVÉREI 16

Luchino Visconti Rocco és fivérei című filmjének forgatókönyve alapján

Nemzeti Színház, Budapest, Magyarország

Rendező: Vidnyánszky Attila

3 óra 40 perc, 1 szünettel.

2020. április 21., 18:00
NSZ
Nagyszínpad

Panasz Mirnij

Limerivna

Ivan Franko Nemzeti Dráma Színház, Kijev, Ukrajna

Rendező: Ivan Urivszkij

Ukrán nyelven magyar és angol felirattal

1 óra 45 perc, szünet nélkül.

2020. április 22., 19:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

Molière

TARTUFFE 16

Nemzeti Színház, Budapest, Magyarország

Rendező: David Doiasvili

A MITEM2020-on angol hangalámondással

2 óra 55 perc, 1 szünettel.

2020. április 23., 19:00
NSZ
Nagyszínpad

Szőcs Géza

Raszputyin

Szatmárnémeti Északi Színház, Harag György Társulat

Rendező: Sardar Tagirovsky

Magyar nyelven angol felirattal

3 óra 40 perc, 2 szünettel.

2020. április 24., 18:00
NSZ
Nagyszínpad

Pilinszky János művei alapján

Éjidő

Regionális Kreatív Műhely, Magyarkanizsa, Szerbia

Magyar nyelven angol felirattal

1 óra 10 perc, szünet nélkül.

2020. április 25., 17:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

Történetek a Mahábháratából

Kathákali stílusú klasszikus indiai táncszínház

Kalatharangini Kathákali Iskola (India) és a TTB Teatro tascabile di Bergamo (Olaszország)

Rendező: Dr. Kalamandalam John

Szanszkrit és malajálam nyelven magyar és angol felirattal

7 óra 30 perc, 2 szünettel.

2020. április 25., 20:00
NSZ
Nagyszínpad

Örkény István

MACSKAJÁTÉK

Nemzeti Színház, Budapest, Magyarország

Rendező: Szász János

3 óra, 1 szünettel.

2020. április 26., 19:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

Euripidész

MÉDEIA

Nemzeti Színház, Budapest, Magyarország

Rendező: Eirik Stubø

A MITEM 2020-on angol hangalámondással

1 óra 40 perc, szünet nélkül.

2020. április 28., 19:00
GH
Gobbi Hilda Színpad

Euripidész

Médeia

Berliner Ensemble, Berlin

Rendező: Michael Thalheimer

Német nyelven magyar felirattal

1 óra 45 perc, szünet nélkül.

2020. április 29., 19:00
NSZ
Nagyszínpad

A O Show

Lune Production, Vietnám

Rendező: Tuan Le

1 óra 10 perc, szünet nélkül.

2020. május 14., 19:00 2020. május 15., 19:00 2020. május 16., 13:00 2020. május 16., 19:00 2020. május 17., 13:00 2020. május 17., 19:00
T
Budapest VI., Podmaniczky utca, sátor
Oldal tetejére

Résztvevő országok: Algéria, Franciaország, India, Görögország, Lengyelország, Magyarország, Németország, Olaszország, Románia, Svájc, Szerbia, Szlovénia, Ukrajna, Vietnám