Biztosítsa helyét a 2024-es MITEM előadásaira - vásároljon MITEM bérletet!

 
Vissza az előadásokhoz

Bartis Attila

A NYUGALOM 18

A NYUGALOM

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat, Marosvásárhely, Románia

Rendező: Radu Afrim

Magyar nyelven angol felirattal.

2 óra 45 perc.

A Nyugalom Radu Afrim rendező második közös munkája a Tompa Miklós Társulat művészeivel. Az előadásszöveg Bartis Attila azonos című regényéből illetve a regényből készült Anyám, Kleopátra című színdarabjából, a rendező és az alkotócsapat közös dramatizálásából született. Az előadás – megőrizve a regény nyelvezetét – a marosvásárhelyi származású szerző világának szereplőit vonultatja fel. Az irodalmilag igen értékes realista szöveg a misztikumnak, az efemer létezés groteszkségének, az emberi kapcsolatok törékenységének ad helyet – tipikus afrimi hangulatban. Az előadásnak nem célja a tabudöntögetés, érzelmileg kívánja megérinteni nézőjét: szenvedélyeket, erotikát, humort, zenét, szövevényes cselekményt, anya-fiú, nő-férfi kapcsolatokat mutat be szétesettségükben, szexualitásukban. Az érzelmekre ható előadás ugyanakkor a nézőt gondolkodásra, értelmezésre készteti. Az előadás számos jelentős szakmai díjat kapott Romániában és Magyarországon egyaránt.

Szereplők:

Andor: Bányai Kelemen Barna
Anya: B. Fülöp Erzsébet
Eszter: Kiss Bora
Jordán Éva: Berekméri Katalin
Rebeka: Nagy Dorottya
Jolika: Biluska Annamária

 

További szereplők:
Bartha László Zsolt, Galló Ernő,
Ruszuly Ervin, Varga Balázs,
Huszár Gábor, Kölcze Kata, Nagy Péter

 

Dramaturg: Radu Afrim és Berekméri Katalin
Díszlettervező: Adrian Damian
Jelmeztervező: Márton Erika
Hangzásvilág: Radu Afrim
Zenei Improvizációk: Kiss Bora
Közreműködik: Galló Ernő, Varga Balázs
Video mapping: Sebesi Sándor
Fények: Aszalos Attila
Rendezőasszisztens: Berekméri Katalin
Súgó: Sugó Erzsébet
Ügyelő: Szakács László

Rendező
GH
Gobbi Hilda Színpad
Radu Afrim

Radu Afrim

A romániai Betlenben született1968-ban. 1995-ben szerzett bölcsészdiplomát román-francia szakon, majd színházi rendezést tanult a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetemen. A román színházi élet fenegyerekeként emlegetett alkotó a klasszikusok merész rendezői átdolgozásairól, valamint orosz, dán, svájci, német, francia, norvég, lengyel, román és magyar kortárs szövegek többnyire adaptált formában történő színpadra állításáról vált ismertté. Munkáinak egy része improvizációra épülő, úgynevezett „szerzői előadás”, melyeknek szövegét gyakran az alkotócsapattal közösen maga írja. Románia legtöbb színházában rendezett már. Két alkalommal nyerte el a legjobb rendezésért járó UNITER-díjat, a Román Színházi Szövetség elismerését legutóbb A nyugalom című előadásért kapta.  

Vissza az előadásokhoz Oldal tetejére

Baskír Köztársaság, Belgium, Bulgária, Georgia, Görögország, Izrael, Luxemburg, Olaszország, Spanyolország, Szlovákia, Törökország